24. 5. 2018

V úterý 15.5.2018 jsme se sešli s rodiči, abychom jim předvedli, jak se prvňáčkové naučili krásně číst a ti starší, jak své čtení zlepšili.

Nejprve jsme zazpívali několik písniček a pak jsme se již střídali ve čtení. Po přečtení ukázek ze Slabikáře a čítanek jsme četli popis maminek, který jsme sami napsali. Maminky se měli podle popisu poznat. Aby to nebylo tak jednoduché, četli jsme popis svého kamaráda.

Druhým úkolem pro rodiče bylo najít v námi namalovaných portrétech našeho sourozence. Oba úkoly rodiče zvládli na jedničku.

Po těchto úkolech jsme si dali malé občerstvení. Dopoledne jsme upekli buchty a připravili jednohubky. K ochutnávce bylo i ovoce. Při mlsání jsme si pustili krátký výběr fotografií žáků 3.třídy. Připomněli jsme si na nich jejich působení na naší škole od jejich vstupu do MŠ až po dnešní dny.

Odpoledne se nám velmi povedlo.