12. 2. 2024

Dentální hygiena

Běhen ledna a února se všichni žáci naší školy účastnili programu dentální hygieny, s kterým za námi přijížděly studentky zubního lékařství z Lékařské fakulty v Hradci Králové Kateřina Salašová, Denisa Syrovátková a Štěpánka Vidláková. V první části se žáci poutavou formou dozvěděli základní informace o dutině ústní, zubech, procesech probíhajících v dutině ústní a vhodných pomůckách na čištění zubů. Následoval praktický nácvik, při kterém školitelé ukazovali, jak si správně čistit zuby a dásně a případně žákům opravili špatné návyky. Žáci si mohli pomocí detektoru i otestovat, zda čištění proběhlo pořádně.

Děkujeme studentkám za zajímavou formu i praktický nácvik a doufáme, že nabyté vědomosti i zkušenosti pomohou našim žákům k udržení zdravých zubů.

Mgr. Kateřina Nekvindová, metodik prevence