16. 3. 2021

Vážení rodiče a milé děti, ozýváme se Vám s tématem na další období. Vzhledem k tomu, že počítáme s uzavřením delším, než bylo původně plánováno, připravily jsme činnosti v rozsahu na dalších 14 dní.

Chceme poděkovat všem, kteří nám poslali zpětnou vazbu v podobě fotek a někteří i videí (která nelze prezentovat, ale jsou milá). Ozvali se nám někteří předškoláčci, ale dostaly jsme fotky i od mladších dětí.  Materiály jsme dětem založily do portfolií. Jsme rády, že nám pomáháte a překvapujete svými nápady. Je vidět, že se tématu a našim námětům opravdu věnujete. Myslíme, že pro Vás není obtížné za každé období odeslat fotku.

Nadále platí v případě jakýchkoliv nejasností kontakt na služebním telefonu -778 053 062, každý pracovní den v době od 10-12 hodin. Rády Vám dotazy zodpovíme a poradíme.

1. – 26. 3. 2021

Téma:     Velikonoční barvení

Doma se jistě chystáte na velikonoční svátky, proto jsme zaměřily činnosti k tomuto tématu. Je to krásné období plné barev a možností tvoření.

S dětmi si povídejte o tradici Velikonoc, popište si je (pomlázky, barvení vajec, pečení beránka, výzdoba bytu a zahrad…)

Chlapci mohou společně s tatínkem uplést pomlázku, holčičky s maminkou se pokusí nějakou technikou obarvit vajíčka a třeba upéct beránka.

Užijte si s dětmi hry na barvy – základní i doplňkové (dle věku dětí). Sledujte na vycházkách výzdobu v jiných rodinách, vyprávějte si o ní. Zeptejte se dětí, která zvířátka s těmito svátky souvisí (zajíc, beránek, kuřátka, slepička).

Můžete probrat, jaké jsou zvyky v různých částech Čech a Moravy.

Dejte dětem prostor pro vlastní tvorbu, jistě Vás překvapí svou fantazií a nápady. Stačí jim poskytnout barevné papíry, nůžky a lepidlo. Pouze dohlédněte na správný úchop náčiní.

Budeme se těšit na další fotky.

Děti čtyřleté učte jednoduchý uzel – příprava na vázání kliček.

Zadání pro předškolní děti:

• Kresba vajíčka – vlastní tvoření (dbejte na správný úchop tužky a nůžek)
  • Slovní fotbal
  • Reprodukce pohádky – vyprávění podle dějové posloupnosti
  • Počet slov ve větě
  • Geometrické tvary – nakresli, pojmenuj a poznej 4verec, obdélník, kruh a trojúhelník
  • Z pohybové oblasti procvičujte plazení a lezení
  • Výroba zajíčka
  • Nauč se básničku – vyber si:

Slepička

Kropenatá slepičko

Snes nám zlaté vajíčko.

Zlaté vejce? - Ach, co s ním?

O zlato já nestojím.

Jak by se mi ze zlata

Líhla potom kuřata?

Zajíčkova koleda

Hody, hody, doprovody,

já jsem malý zajíček,

utíkal jsem podle vody,

nesl kopu vajíček.

Potkala mě koroptvička,

chtěla jedno červené,

že mi dá lán jetelíčka,

a já řekl: „Ne, ne ne!“

Na dvorečku za potokem

mám já strýce králíčka,

tomu nosím každým rokem,

malovaná vajíčka.

Hody, hody, doprovody,

já jsem malý zajíček,

dojdu-li tam bez nehody,

dám mu kopu vajíček.

Pro předškolní děti a jejich rodiče chystáme schůzku na zahradě MŠ. Navrhujeme termín ve středu 24. 3. 2021 v 15:30 hodin. (pokud se někomu z Vás nehodí tento termín – ozvěte se).

S sebou přineste vypracované prac. listy, vyrobeného zajíčka a naučte se básničku (klidně překvapte jinou).

Do té doby budou možná známé informace ohledně zápisu do školy.