16. 10. 2017

Ve čtvrtek 13.října nám konečně přálo počasí a my mohli uspořádat již 14 dní slibovanou Drakiádu.

Přípravu jsme započali hned od rána. Žáci třetí třídy odjeli na svou pátou lekci plavání a my ostatní se dali do pečení odpoledního občerstvení. Rozdělili jsme se do tří skupin a každá dostala za úkol podle receptu připravit těsto na buchtu. Při čtení receptu i míchání jsme se spravedlivě střídali. Po svačině jsme ještě společně nachystali jablečný štrůdl.

Odpoledne se sešlo na čtyřicet draků. Skoro všem se podařilo vzlétnout, i když vítr si s námi pohrával a občas se schoval. Po hodinovém pouštění jsme se vrátili ke škole, kde každý účastník dostal diplom, sušenku a malou figurku „dráčka“. Pak jsme se společně podělili o upečené občerstvení a k němu si dali teplý čaj.

Akce se nám povedla a my strávili společně s dětmi a rodiči krásné odpoledne.