19. 11. 2018

V pondělí 12.11 jsme si upekli „martinské“ rohlíky.Ve středu 14.11. u nás proběhlo „Námětové“ cvičení profesionálních hasičů z Velkého Poříčí.

Simulovaná situace byla: V chodbě školy vypukl požár v elektrorozvaděči. Protože nešel uhasit, byli přivoláni hasiči. V chodbě bylo plno dýmu a tak bylo nutné evakuovat žáky i děti z MŠ. Děti z MŠ byly v době příjezdu hasičů v jídelně na svačině. Evakuováni byli přes šatnu odchodem z budovy. Žáci se nacházeli ve třídě. Z důvodu zakouřené chodby byli evakuováni oknem po žebříku s plošinou. Evakuace se podařila. Po skončení zásahu nám hasiči předvedli svá auta a jejich vybavení.V pátek 16.11. k nám přijela paní Vlčková s pohádkou O líné Liduně. Měla s sebou velmi krásné loutky. Pohádka byla velmi zajímavá, doprovázená písničkami. Tři přadleny pomohly Lidušce ke štěstí a ona si nakonec vzala pana krále za muže. Po skončení pohádky zůstaly všechny děti v klidu sedět a nechtělo se jim věřit, že je opravdu konec. Všem se pohádka moc líbila.