3. 5. 2023

Na začátku měsíce jsme tvořili velikonoční dáreček pro rodiče – košíček s obarveným vajíčkem. Ve školce proběhla koleda – děvčata si přinesla líta, chlapci pomlázky. Zpívali jsme koledy, vzájemně jsme se vyšlehali a dostali jsme sladkou odměnu.

V tomto měsíci jsme poznávali naši planetu Zemi. Pomocí glóbusu a mapy děti poznávaly, co jaká barva znamená, zjišťovaly, jaké barvy je na nich nejvíce. Děti si přiblížily

význam vody, pomocí chutě rozlišovaly různé druhy vody. Vedly rozhovor o horách – jak se jmenuje nejvyšší hora, kdo jsou horolezci, k čemu slouží lanovka...

V dalších týdnech jsme poznávali jednotlivé světadíly, vyrobili jsme si čínské čepičky, indiánskou čelenku, bumerang, ochutnávali jsme různé pochutiny, poslouchali jsme písničky. Děti se rozhodovaly, kam by nejraději jely – hodně dětí do Asie, na ostrov, k moři, někdo dokonce až do New Yorku. Snad se jim to někdy splní!

Poslední pátek v dubnu byl ve školce čarodějnický den, všichni děti přišly v krásných kostýmech. Na školní zahradě jsme si opekli párky a plnili jsme různé úkoly.