8. 11. 2023

Vanda Vaníčková a Adam Cvik pro nás 30. a 31. 10. 2023 vytvořili preventivní program na míru. Každá devátá třída během dvou dnů prošla celkově čtyřhodinovým programem.

Z pohledu Anety Geislerové z 9.C

Přednáška o financích byla velmi dobrá a zajímavá. Do dvojice jsme dostali napsané pojmy ohledně peněz a měli jsme vysvětlit, co daný pojem znamená. V týmech po čtyřech jsme nakreslili „průměrného“ deváťáka a připsali k němu, co má na sobě, co běžně používá a kolik to stojí. Spočítali jsme celkovou sumu. Některé částky nás překvapily. Potom jsme si připravili měsíční rozpočet na září 2024, až budeme na střední škole. Prezentující nám rozdali pracovní list a na něj jsme si zapsali svoje „patero“ pravidel do budoucna, jak budeme nakládat s penězi. Na konci přednášky jsme soutěžili o drobné ceny.

Ptala jsem se spolužáků:

Jak bys ohodnotil přednášku? Přednáška byla dobře zpracovaná. Tohle jsou věci, které se ve škole neučíme.

Jak tě bavila práce v týmech? Moc mě nebavila. Každý jsme měli jiný názor.

Jak na tebe působilo, že se lektoři v průběhu vyměňovali? Mně to nevadilo, bylo to super.

Děkujeme Městu Police nad Metují za finanční podporu preventivních programů.