27. 9. 2022

V úterý 20.září nás navštívil Krejčík Honza s pořadem „První slovo platí, druhé leze z gatí.“ Na ten jsme pozvali i školku z Petrovic. Tak jako na jaře nás Krejčík opět všechny pobavil svými vtipy, písničkami se zajímavými texty, pohybem. Při tanečcích se zapojili i nejmenší děti ze školek.  Všem se nám pořad moc a moc líbil, někteří jsme pomohli Krejčíkovi s názornými ukázkami.   A hlavně si teď všichni pamatujeme, že když se něco slíbí, musí se to splnit.

Hned ve čtvrtek 22.září jsme pak uspořádali Drakiádu. Protože již od pátku každý den propršel, měli jsme velké přání, aby přestalo a my nezmokli. To se nám splnilo, chvílemi svítilo sluníčko, ale bylo chladno. Sešlo se celkem 32 draků. Ti, kteří dorazili mezi prvními asi na půl hodiny vzlétli. V jednu chvíli se nad hlavami třepotalo asi 8 draků. Ale pak jako když utne a vítr byl pryč. Nezbylo nám nic jiného než se vrátit ke škole, sníst školáky upečené buchty, ohřát se výborným čajem, rozdat si diplomy a rozejít se domů. I tak se akce povedla a my pro příští rok nesmíme zapomenout nejen objednat pěkné počasí, ale i nějaký vítr.