12. 12. 2018

Ve dvou listopadových týdnech jsme se věnovali tématu povolání – „Ten dělá to a ten zas tohle“, děti si vyzkoušely různá povolání prostřednictvím námětových her. Na doktora, na automechanika, stavitele, cukráře, závozníka apod. Zkoušely si upéct z vizovického těsta housky a vánočky, navrhovaly svoje vlastní košilky a trička, tvořily dortíky z kinetického písku, stavěly silnice, domy a vyzkoušely si, jak se odlívá beton.

Děti poznávaly, které předměty jsou charakteristické pro dané povolání. Věnovali jsme se také hudebně – rytmickým činnostem a společně jsme zkoušeli pohybově ztvárnit písničku „Šel zahradník do zahrady“ s doprovodem na Orffovy nástroje, ale i jiné písničky a pohybové hry, které s tímto tématem souvisely.