24. 11. 2023

V říjnu jsme využívali krásného počasí, chodili jsme hodně do přírody – k oboře, na Petrovičky, nad Mýto, často i ke kaštanu, kde jsme se houpali, malovali křídami, skákali panáka, ale i sbírali kaštany, které v zimě odneseme zvířátkům do lesa. Sledovali jsme na stromech zrající ovoce, na zahrádkách sklizeň zeleniny, na polích přípravu na zimu. Pozorovali jsme i postupné zbarvování listů a jejich následné opadávání. Na školní zahradě jsme shrabovali a odváželi spadané listí. No, prostě krása, jen nový drak Toník nám bohužel kvůli častému bezvětří nechtěl moc lítat.

Ve školce jsme si s pomocí maňásků zahráli pohádku o řepě, v divadelních čepičkách tradiční pohádku Boudu, budku. Jeden den jsme věnovali jablíčkám – každý si přinesl své, pozorovali jsme jejich barvu, velikost, chuť – určovali jsme jaké je nejsladší, kyselé. Přinesená jablíčka jsme se pokusili podle vzoru namalovat, upekli jsme si i štrúdl. Rozvíjeli jsme svou fantazii při vytváření papírových draků. Vyjeli jsme i za kulturou, a to do Hronova na vystoupení chlapeckého sboru Bonifantes. Závěr měsíce jsme věnovali dušičkám a Halloweenu. Společně jsme vzpomněli na zesnulé, zapálili jsme za ně svíčky. Školku jsme vyzdobili v duchu Halloweenu, vydlabali jsme dýni, oblékli jsme se do strašidelných oblečků, zdolávali jsme strašidelnou cestu.

A už se těšíme na další dny!