26. 4. 2024

V rámci prevence proběhla na naší škole přednáška na téma první pomoci. Dne 5.4.2024 se ji zúčastnili žáci šestých tříd, s kterými bylo toto téma probíráno během hodin pracovních činností. Možnost vyzkoušet si resuscitaci přímo na figurínách ale chyběla. To žákům umožnili dva členové SDH ze Žďáru nad Metují. Do hodin přivezli figuríny dospělého člověka, osmiletého dítěte a osmiměsíčního kojence. Všichni šesťáci si během dne vyzkoušeli celý proces záchrany zraněného počínaje přivoláním záchranné služby až po samotnou resuscitaci na třech typech figurín. Také jim byla předvedena práce s AED. Žáci se ujali zodpovědně daného úkolu a do akce se aktivně zapojili. Můžeme jim přát, aby nabyté zkušenosti nikdy nepotřebovali, každopádně praktický nácvik by jim snad pomohl při  poskytnutí potřebné první pomoci.

Petra Harčová, Kateřina Nekvindová