13. 4. 2015

Ve středu 8.4.2015 jsme k nám do třídy na Bezděkově pozvali předškoláky z naší MŠ. Přišlo jich 7 a strávili s námi 2 vyučovací hodiny. První hodinu jsme měli český jazyk a tak jsme společně tleskaly jména, vymýšleli názvy ovoce, zeleniny, hraček.

Prvňáčci jim ukázali, jak se již naučili číst. V další části hodiny jsme všichni psali. Školáci do písanek, předškoláci si vyzkoušeli psací cviky. Na závěr hodiny jsme naučili předškoláky číst – četli nám obrázky a zároveň kontrolovali čtení žáků, podle obrázků z druhé strany kartiček.
Druhou hodinu byla matematika. Vyzkoušeli jsme si, zda předškoláci umí číselnou řadu do 10, zda čísla umí ukazovat na prstech a pak jsme společně vyplnili podle zadání tři pracovní listy.
Po této práci si všichni zasloužili svačinu. Jako odměnu si předškoláci odnesli své práce a k nim dostali sušenku. Na 4 z nich se budeme v září těšit.