9. 1. 2020

Adventní období jsme si zpříjemnili spoustou vánočních aktivit, jako je třeba vykrajování perníčků, tvorba čertovských řetězů, andílkovských přáníček, zdobení kapříků, tak i poslechem koled.  Každý den na nás čekal jeden adventní úkol, který byl ukryt v jednom z 24 domečků. Také nás neminula návštěva sv. Mikuláše s andělem a čertem. Za písničku nebo básničku děti dostaly dárek a slíbily sv. Mikulášovi, že zlepší uklízení a že si navzájem nebudou ubližovat.

Prosinec byl na aktivity bohatý, čekalo nás Vánoční posezení, kde děti předvedly tanečky, zarecitovaly básničky a společně jsme si zazpívali koledy. Následně si rodiče s dětmi mohli vytvořit vánoční ozdobu – vrkoč a posedět a popovídat si u dobrého cukroví a čaje. V poslední týdnu jsme se také zúčastnili představení „Hvězda Betlémská“ v Polici nad Metují, kde jsme se kromě představení podívali na malovaný betlém na Polickém náměstí. No, a protože Ježíšek nezapomněl ani na děti ze školky, tak jsme se mohli radovat z nadílky, kterou nám nechal pod stromečkem.