1. 11. 2022

Vítězstvím v krajském finále si naši starší chlapci vybojovali účast na republikovém finále.

V jejich kategorii bylo nominováno 16 týmů a nejen podle adres a názvů škol, ale i podle dresů sportovních oddílů a klubů, které měli borci na sobě, bylo jasné, že patříme mezi tu výraznou menšinu opravdových amatérů. Asi nejlépe to vystihla Patrikova slova: „teda jakým omylem jsme se my sem dostali …?“ Nebyl to omyl, vybojovali jsme si to a bojovnost ukázali naši kluci i při tomto závodě. Mezi 98 soupeři v kategorii dělali co mohli, doběhli relativně opět pohromadě, ale na umístění ve vyšších patrech to prostě nestačilo. Chyběl nám borec nebo dva, kteří by se poprali o umístění mezi nejlepšími a tím zajistili co nejnižší pořadí pro součet umístění týmu. Bylo tam prostě hodně opravdu skvělých běžců. I tak velká a upřímná pochvala všem našim reprezentantům – Patriku Kaufmanovi, Pepovi Hornychovi, Kryštofu Brátovi, Vaškovi Liskovskému, Oldovi Hornychovi a Kubovi Stuchlíkovi. Kuba na poslední chvíli zaskočil za zraněného Jáchyma Binara, který nenaplnil moji žádost, aby kluci zůstali před republikou zdrávi a ve formě … nešťastně se zranil při hasičském tréninku a v době našeho sportovního snažení ležel v hradecké fakultce po operaci ruky. Přejeme brzké uzdravení.

Akce byla skvěle zorganizovaná, měla neskutečné zázemí a tak doufám, že to byl zážitek pro všechny zúčastněné. Stejně tak jako cesta na Vysočinu a zpět. Dalo nám na celý den, ale stálo to za to. Běžecká sezona končí, je čas zase pilně chodit do výuky a dohnat všechno zameškané. Díky všem našim reprezentantům i jejich vyučujícím za pochopení a pomoc.

Tak ať se daří ve škole nejméně stejně dobře jako na běžeckých tratích.

P. Jansa, kabinet tv