11. 11. 2021

V říjnu nás ve školce potkala velká nemocnost dětí – kašel, rýma. Ale i tak jsme si měsíc moc užili. Nejprve jsme si povídali o ovoci a zelenině. Děti je rozlišovaly pomocí vzhledu, čichu a chuti. Upekli jsme si štrúdl a usušili křížaly, které nám moc chutnaly.

Děti se učily pracovat s různými kuchyňskými nástroji.  Zapojili jsme se do výstavy, kterou pořádají Pellyho domy – „Skřítek Vilém a víla Metujka“, děti pohádkové postavy tvořily různými výtvarnými technikami, kde rozvíjely svou fantazii a představivost. S pomocí skřítka a víly si děti přiblížily podzim – sledovaly zbarvování a opadávání listů, proměnlivé počasí, různé přírodniny. Krásné podzimní počasí jsme využili k delším procházkám po okolí školky.