12. 12. 2018

Přípravy na rozsvěcení vánočního stromu u kostela jsme nijak nepodcenili a již předem jsme nachytali ozdoby. Ty jsme v pátek za mrazu a silného větru rozmístili na oba stromy ve vesnici.

V pondělí 3.12. jsme se u školy sešli v 16.30 hodin. Někteří si přinesli s sebou z domu lucerničky. Kdo lucernu neměl, dostal ji od nás. S nimi jsme se prošli kousek po vesnici a pak se zase vrátili zpět ke kostelu. Zde jsme lucerničky vyměnili za malé ozdobičky, kterými jsme ještě přizdobili vánoční strom. Společně jsme pak odpočítali rozsvícení stromu. Kouzlo se povedlo a stromek krásně zazářil. Pak nám holky Beranovi zahrály koledy a my si s nimi zazpívali. Kluci Němcovi přidali koledy na dechové nástroje.

Na závěr jsme ochutnali horký čaj a buchty, které nám připravili školáci. Akce se nám velmi povedla.