12. 12. 2018

V pondělí 3.12. jsme hned ráno odjeli do Police nad Metují, kde jsme navštívili tělocvičnu školy.

Zde čekali dva herci ze skupiny Perštejni, kteří nás uvedli do doby dávného Říma. Seznámili nás s oblečením v této době, popsali výstroj římského vojáka a někteří z nás se zúčastnili výcviku legionářů. Společně si zkusili postavit útvar zvaný "želva". Během vyprávění nás herci seznámili se jmény několika významných římských císařů a jejich činy.

Na konec jejich představení jsme viděli dva gladiátory, kteří spolu bojovali. My měli možnost jako diváci v aréně rozhodnout o jejich životě.

Představení bylo zajímavé a my ho ve škole využili k objasnění, kdy byla doba Římanů, co přinesla a jak to v ní chodilo. Závěrem jsme si pustili kousek filmu o Asterixovi, který zmíněnou dobu popisuje. Pak již nám bylo vše jasné.