16. 3. 2023

Tento měsíc byl ve znamení zvířátek. Děti je tentokrát rozdělovaly do skupin, téma bylo zaměřeno především na logické myšlení. Poznávaly zvířata, která mají křídla, rohy, jsou bez nohou, mají 2 nohy, 4 nohy...Předškolní děti se učily zvířata výtvarně zobrazit. Děti si připomenuly známé říkanky a písničky, naučily se nové o vrabci, o slonovi. Snažily se zvířata předvést pohybem, poznávaly je pomocí nahraných zvuků, učily se o nich souvisle povídat. Během tématu jsme využili i pomůcky ICT – robotickou včelku a bzučáky.

Téma vyvrcholilo zvířátkových karnevalem – ve školce se objevili lvi, dinosauři, motýli, berušky, netopýr, zajíc, žirafa a kočky. Děti si karneval užily – přichystaly si občerstvení, vypily si přípitek a samozřejmě soutěžily a tancovaly. Líbily se jim hry s balónky, tradiční hra se židličkami, závodily v lezení, podlézaly pod lanem, zpívaly...Každý si domů odnášel odměnu. Děkujeme rodičům za vytvoření krásných masek!

Během vycházek jsme využili napadlého sněhu, jezdili jsme na kluzácích, dělali andělíčky, tvořili jsme ze sněhu.