I v letošním školním roce jsme naplnili kapacitu mateřské školy. Máme zapsaných 25 dětí, z toho 11 dětí je nově příchozích – přijatých od 1.9. 2016.
Září jsme v MŠ prožili ve znamení adaptace. Malým dětem jsme se snažili společně poskytnout vstřícné a příjemné prostředí pro první krůčky do samostatného života bez rodičů. Starší děti malým dětem ochotně pomáhají v sebeobsluze, snaží se je zapojit do svých her a trpělivě je vést ruku v ruce na vycházkách po obci.
Postupně, během měsíce září jsme všechny děti seznámili s prostory MŠ, se zaměstnanci MŠ, s možnostmi her v koutcích herny, na zahradě i tělocvičně. Domluvili jsme se s dětmi na prvních pravidlech bezpečnosti a pravidlech společného soužití v kolektivu. Nyní bude třeba dohlédnout na jejich dodržování. Vyrobili jsme si první výrobky, nakreslili a vystavili první obrázky.
Zpestřením pro děti byla dne .9. pohádka , kterou nám přijelo zahrát divadlo „Úsměv ze Dvora Králové nad Labem“. Pohádku o slušném i neslušném chování, férových kamarádských vztazích, nejen mezi dětmi, ale i zvířátky, nám uvedl kašpárek Nazdárek svou písničkou. Děti, které docházejí do MŠ již delší dobu Nazdárka i jeho úvodní písničku „První, druhý, třetí“, dobře znají a s nadšením jej vždy vítají. Pohádka byla proložena několika známými dětskými písničkami, kde děti dostaly prostor pro rytmizaci a zpěv. Maňáskové postavičky nás přesvědčily o tom, že kamarádství není samozřejmost, ale musíme se o něj svým chováním zasloužit. Správný kluk a správná holka se hezky chová ke svým hračkám, dokáže se omluvit, i odpustit.
K divadlu „O kamarádství“ přikádáme fotografie.