MŠ Velké Petrovice
Aktivity pro předškoláky

29. 4. 2020

Milí rodiče,

určitě chodíte s dětmi na procházky do přírody, která je nyní v samém květu – kvetou jarní rostliny, začínají kvést i stromy. Při procházce přírodou s dětmi pozorujte květiny a pokuste se je pojmenovat (pampeliška, sedmikráska, pomněnka, konvalinka, sasanka apod.).

Jestliže některé nebudete znát, vyfoťte si je a doma si je najděte na internetu či v encyklopedii. Procvičte si jednotlivé části rostlin, připomeňte si základní podmínky růstu (půda, světlo, voda). Sledujte i barvu květu, tvar listů a velikost rostliny. Můžete s dětmi zasít nějaká semínka nebo zasadit malou rostlinku. Děti budou pozorovat jejich vzklíčení či růst. Určitě je to bude bavit, budou pomáhat se zaléváním. Nakonec si nad svými semínky můžete zazpívat i nějakou pěknou písničku o kytičce. S květy se dá dělat i pokus, jak rostlina pije:

Co budete potřebovat?

• bílé květiny, mohou být i listy čínského zelí
  • potravinářské barvy
  • sklenice, voda

Ve sklenicích s vodou rozmíchejte různé odstíny potravinářských barev a následně do nich vložte květiny. Poté pozorujte postupné zabarvování květiny.

Využít můžete i následující pracovní listy:

Pochlubte se svými úspěchy na našem emailu.

Tento týden by ve školce proběhl tradiční čarodějnický den. Zkuste si „uvařit“ naše oblíbené „čarodějnické lektvary“ (viz návod), pohrajte si s pampeliškou a vodou (kroucení stvolu) a večer si pochutnejte u vašeho ohýnku na dobrém buřtu. Můžete si společně zahrát s koštětem – přeskakovat ho, házet s ním do dálky nebo na cíl, zdolat překážkovou dráhu.