MŠ Velké Petrovice
Červen na Petrovicích

14. 7. 2021

Školní rok utekl jako voda a máme tu jeho konec. Tak jako loni byl poznamenaný covid pandemií. V červnu jsme poznávali okolí Petrovic. Nejprve jsme se na MDD vydali ke dřevíčské vyhlídce, v lese děti plnily úkoly k získání klíčů a odměny. Další výlet byl celodenní a to do Maršovského údolí. Tentokrát jsme se rozdělili do dvou skupin a hráli jsme šipkovanou s hledáním pokladu. I když bylo velké vedro, děti si výlet užily, u Maršova jsme si opekli buřty a osvěžili jsme se ve vodě. A co mělo největší úspěch? No, přece studená voda v řece!

Ve školce jsme si povídali o různých řemeslech, některá jsme si vyzkoušeli – zatloukali jsme hřebíky, upekli jsme si šneky, stříkali vodou,.. Povídali jsme si o začínajícím létu, hráli jsme oblíbené dětské hry. Rozloučili jsme se s kamarádem, který se stěhuje pryč. Během června jsme oslavili narozeniny dětí narozených nejenom v tomto měsíci, ale i o prázdninách. Měli jsme radost, že se na nás přišla podívat teta Jana.

Na obecním hřišti jsme se rozloučili se třemi našemi předškoláky, kterým přejeme ve škole úspěšný start.

Konec školního roku jsme si tedy opravdu užili. A nezbývá než si přát, aby už tato zvláštní doba skončila. Přejeme vám pevné zdraví a pohodové dny strávené na dovolené