MŠ Velké Petrovice
Duben na Petrovicích

6. 5. 2021

Od 12.4. se mohli do MŠ vrátit pouze předškoláci – bylo nás celkem 5. Děti si to užívaly, moc se jim líbilo, že mají celou školku pro sebe! První týden jsme se učili třídit odpad, poznávali jsme vlastnosti skla, papíru a plastu. Na vycházkách jsme sbírali odhozené odpadky. Děti se divily, kolik jsme toho našli! Další týden si rozšířily poznatky o naší planetě Zemi, pozorovaly ji na glóbusu, pomocí ICT ve vesmíru. Během vycházek plnily zábavné úkoly na téma – co vše vidí.

Od 26.4. se vrátily do školky již všechny děti. To bylo slávy! Měli jsme velkou radost, jak se děti do školky těší!! Tento týden jsme se chystali na Čarodějnický den, povídali jsme si o čarodějnicích a jejich pomocnících. V pátek přišli všichni v krásných kostýmech – objevili se čarodějnice, čarodějové a jeden kostlivec. A slet mohl začít! Společně jsme si přichystali oheň, dokonce i s kotlíkem, vzájemně jsme se přivítali a začali čarovat. Venku nám vyšlo celkem pěkné počasí na lítání na koštěti, hledání havěti a vaření lektvarů. Děti si den parádně užily a odnášely si čarodějnické vysvědčení se samými jedničkami a překvapení. :-)