MŠ Velké Petrovice
Duben na Petrovicích 2024

22. 5. 2024

V tomto měsíci na děti čekal zápis do ZŠ, proto jsme si povídali o škole. V herně jsme si postavili třídu s lavicemi, vyrobili jsme si sešity, do kterých jsme vypracovávali úkoly. V roli učitele jsme se střídali, rozvíjeli jsme předčtenářské a předmatematické dovednosti. Děti tato hra velmi bavila, snažily se úkol udělat co nejlépe, protože pak následovalo známkování.

Další část dubna jsme pozorovali krásně rozkvetlou přírodu, pojmenovávali jsme různé květiny, sledovali jsme jejich barvy a vůni, pozorovali jsme i rozkvetlé stromy a bzukot včeliček. Ve školce si děvčata hrála na květinové víly. Jaké bylo naše překvapení, když se objevil mráz a řada kytiček omrzla.

Poslední část měsíce jsme tradičně věnovali čarodějnicím. Vedli jsme rozhovory, jak mohou vypadat, zda jsou hodné či zlé. Poslední dubnový den se u nás objevila spousta čarodějnic a čarodějů, upekli jsme si čarodějnické prsty, létali na koštěti, foukali do bublin, odnesli jsme vytvořenou čarodějnici ke spálení na oheň,.. No, prostě parádní den!