MŠ Velké Petrovice
Leden na Petrovicích

23. 1. 2017

Leden je pomalu za námi, a co jsme dělali? První týden jsme si povídali o uplynulých Vánocích a tradici Třech králů. Děti měly možnost si přinést do školky hračku, kterou dostaly doma od Ježíška.

Někdo přinesl knihu nebo stolní hru, dívky si přinášely česací panny, šaty různých princezen. Chlapci tentokrát přinesli stavební jeřáby nebo zbraně.

Nyní co nejvíce využíváme sníh - při vycházkách chodíme jezdit na lopatách, na zahradě vozíme sníh na hromadu a děláme bunkr. Když je sníh tvárný, stavíme sněhuláky. Ve školce se učíme říkanky a písničky se zimní tématikou, zkoušíme pokusy se sněhem a ledem. Děti si procvičují, jak se mají správně v zimě oblékat. Příští týden se vydáme do lesa ke krmelci.