MŠ Velké Petrovice
Leden ve Velkých Petrovicích

28. 2. 2023

V novém roce jsme se  seznamovali s postavami tří králů. Děti se dozvěděly příběh o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Naučily se písničku „My tři Králové jdeme k Vám“ a vytvořily si své vlastní koruny. V lednu nás také čekal den hračky, děti si mohly do školky přinést hračku, kterou jim nadělil Ježíšek pod stromeček. Děti představovaly hračku ostatním, snažily se s nimi o pěknou hru a samozřejmě si každý rád  po vzájemné dohodě vyzkoušel hračku toho druhého.
Následovalo povídání o Vesmíru. Toto téma děti moc bavilo! Děti nosily z domu knížky, překvapovaly svými vědomostmi o planetách. Každý den jsme započali letem do Vesmíru, kde nás robot Kit seznamoval s nějakou planetou. Děti si zahrály různé didaktické i pohybové hry na toto téma.
Poslední dva týdny jsme se věnovali nůžkám a pastelkám. Děti procvičovaly správný úchop nůžek, věnovaly se výtvarným aktivitám, poznávaly základní barvy a také se o pastelkách a barvičkách naučily pěknou písničku. Už se moc těšíme, co nám přinese další měsíc. 😊