MŠ Velké Petrovice
Říjen na Petrovicích

3. 11. 2022

V tomto měsíci jsme se věnovali tématu Podzim. Využili jsme krásného podzimního počasí – vydávali jsme se na delší vycházky do okolí školky, pouštěli jsme draky, na školní zahradě jsme trávili čas i odpoledne. Řada dětí se těšila na shrabování a odvážení listů.  Děti poznávaly znaky podzimu i pomocí různých her a knih. Vydávali jsme se i do lesa, kde jsme sbírali houby a různé přírodniny. Děti se učily pojmenovávat různé houby, rozlišovaly je na jedlé a jedovaté. Vytvořili jsme si u školky výstavu hub. Na konci října jsme si povídali o Halloweenu a našich dušičkách. Využili jsme darované dýně, z kterých jsme udělali krásné strašáky.  Nové děti již téměř nepláčí, starší kamarádi jim rádi pomáhají. Děti se učí spolupracovat, dohodnout se mezi sebou. Pokračujeme v plaveckém výcviku v Broumově, děti jsou rozdělené do tří skupin, kde zdokonalují své plavecké dovednosti.