MŠ Velké Petrovice
Únor na Petrovicích 2023

16. 3. 2023

Tento měsíc byl ve znamení zvířátek. Děti je tentokrát rozdělovaly do skupin, téma bylo zaměřeno především na logické myšlení. Poznávaly zvířata, která mají křídla, rohy, jsou bez nohou, mají 2 nohy, 4 nohy...Předškolní děti se učily zvířata výtvarně zobrazit. Děti si připomenuly známé říkanky a písničky, naučily se nové o vrabci, o slonovi. Snažily se zvířata předvést pohybem, poznávaly je pomocí nahraných zvuků, učily se o nich souvisle povídat. Během tématu jsme využili i pomůcky ICT – robotickou včelku a bzučáky.

Téma vyvrcholilo zvířátkových karnevalem – ve školce se objevili lvi, dinosauři, motýli, berušky, netopýr, zajíc, žirafa a kočky. Děti si karneval užily – přichystaly si občerstvení, vypily si přípitek a samozřejmě soutěžily a tancovaly. Líbily se jim hry s balónky, tradiční hra se židličkami, závodily v lezení, podlézaly pod lanem, zpívaly...Každý si domů odnášel odměnu. Děkujeme rodičům za vytvoření krásných masek!

Během vycházek jsme využili napadlého sněhu, jezdili jsme na kluzácích, dělali andělíčky, tvořili jsme ze sněhu.