MŠ Velké Petrovice
Září ve Velkých Petrovicích

3. 10. 2022

Léto nám uběhlo jako mávnutím proutku a září ohlásilo začátek školního roku. Do školky je přihlášeno 17 dětí. Letos s klučičí převahou 11 chlapců a 6 dívek, z toho 8 dětí je předškolního věku. Tento měsíc jsme započali oslavou narozenin a přivítáním dvou nových kamarádů. První dny se nové děti rozkoukávaly, seznamovaly se s hračkami, režimem ve školce a  s novým prostředím. Společně jsme si vytvořili pravidla, která se budeme snažit dodržovat. Také jezdíme každou středu do Broumova na plavecký výcvik, který děti moc baví. A jelikož se už podzim přihlásil o slovo, děti se začaly seznamovat s touto roční dobou pomocí aktivit rozvíjející spolupráci, matematickou gramotnost, například při počítání jablíček, čtenářskou gramotnost při učení básniček nebo uvolňovací cviky na podporu plynulého tahu a správného držení tužky.