ZŠ Police nad Metují
Běh do náchodských schodů

31. 10. 2022

Běžecká bilance letošního podzimu našich žáků je letos skvělá. V přespoláku to dotáhli až na republikové finále, a tak jsme na letošní ročník běhu do náchodských schodů odjížděli s jistým očekáváním dobrého výsledku.

Pět kluků doplnila do týmu pětice děvčat. Trasa kilák a půl, deset členů v týmu a součet časů osmi z nich určuje celkové pořadí družstva. Letos byla velmi slušná konkurence v kategorii starších žáků. Akci pořádá náchodské Déčko a protože se letos zúčastnilo na 400 běžců, čekali jsme na výsledky dva dny. Nakonec nás dostihla radostná zpráva – zvítězili jsme!

Velká gratulace všem našim děvčatům a klukům, kteří se o tento úspěch zasloužili. Krásná práce !

V pátek odpoledne se dovídáme výsledky, v pondělí hned po škole odjíždíme na náchodskou radnici na slavnostní vyhlášení tohoto závodu. Až na Kubu Binara, který léčí zranění ruky, odjíždíme kompletní. Za účasti starosty Náchoda  /nakonec to byl boj o jeho putovní pohár/ dochází k předávání cen nejlepším jednotlivcům, za nás Patrikovi a Jáchymovi /v zastoupení Kryštof/ a pak už poháry pro nejlepší týmy v kategoriích.

Jedeme domů s odhodláním, že za rok … za rok zase !  Tak uvidíme …

P. Jansa, kabinet tv