ZŠ Police nad Metují
Exkurze Všestary 6. B

27. 5. 2022

Dne 17. 5. nezahájila třída 6. B svůj pracovní den ve třídě, ale před školou a posléze na vlakovém nádraží v Polici n. M.

Vydali jsme se na exkurzi do Archeoparku Všestary. Cesta vlakem příjemně utekla. Program v archeoparku dalece předčil naše očekávání, samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu.

Absolvovali jsme programy Řím - život společenských vrstev ve městech a Řím - vojenský systém - legie. Někteří z nás se na chvíli stali římskými patricii, jiní jejich rodinnými příslušníky nebo dokonce osobními strážci či otroky. Což bylo potvrzeno i dobovým převlekem. Po přestávce jsme zamířili do komorního kinosálu, kde si přišli na své především páni kluci - přehlídka mečů, brnění, přilby, dýky a štíty - doprovázené erudovaným výkladem a posléze i výcvikem římských legií ve zbroji.

Kolem půl druhé návrat domů, v batůžcích suvenýry a v hlavách plno zážitků. Můžeme vřele doporučit všem zvídavým dobrodruhům.

Velké poděkování pracovníkům Archeoparku Všestary za skvěle prožitý půlden:)

1. B