ZŠ Police nad Metují
Indiáni – 1. A

19. 11. 2022

Ve dnech 15. a 16. 11. jsme s prvňáky oslavili nové písmenko I, i Indiánským projektem.

Děti se ráno shromáždily okolo ohně, kde se rozdělily do jednotlivých kmenů a první úkoly plnily ve skupinách jako Apači, Siuxové apod. Společnými silami skládaly slovo „Indián“, hledaly cestu k teepee, naučily se něco ze způsobů života indiánů atd.

Při TV děti soutěžily v hodu oštěpem, ve skocích přes řeku, hrály postřehovou hru okolo teepee a také se seznámily s indiánským během.

Nechyběl ani tanec okolo ohně, básničky a říkadla na dané téma, píseň s pohybem „Indiáni jedou“ a indiánská ukolébavka Ho Ho Watanay.

Při Estetice jsme vyráběli indiána s čelenkou lepenou z podzimních listů, každý si také udělal svůj totem a na památku na projektové dny si děti vyrobily indiánskou záložku do knížky.

Myslím, že se nám projekt velmi vydařil, dětem se indiánské téma moc líbilo a všechno se neslo v přátelském duchu. Možná i proto, že jsme při „ochutnávání“ dýmky míru pronášeli různá přání k upevnění dobrých kamarádských vztahů.