ZŠ Police nad Metují
Klání žáků deváťáků 2023

7. 11. 2023

Dvě dvojice našich žáků z 9. ročníků se 17. 10. 2023 účastnily 14. ročníku soutěže Klání žáků deváťáků na Střední průmyslové škole stavební Obchodní akademii arch. Jana Letzela V Náchodě. Dvojice plnily úkoly z fyziky, na počítači zařizovaly pokoj a z papíru sestavovaly model šestistěnu.

Jakub Stuchlík, 9.C:

V úterý 17. října jsme se spolu se třemi dalšími spolužáky vydali na soutěž "Klání žáků deváťáků" konanou na Střední průmyslové škole v Náchodě. Po příchodu jsme byli spolu s dalšími žáky z jiných škol rozděleni do třech skupin a každá z těchto skupin šla do nějaké učebny. My jsme šli do učebny fyziky, kde nás, jak už tušíte, čekala fyzikální část soutěže. Po dodělání sedmi úkolů jsme se přesunuli do jiné třídy, kde jsme dostali občerstvení. Následně jsme měli za úkol vyrobit z papíru hranol s podstavou pravidelného šestiúhelníku. A posledním úkolem bylo na počítačích vybavit dvě předem vytvořené místnosti nábytkem. A potom přišlo vyhlášení. Náš tým ve složení Petr Mitterwald a Anastazie Denygerová se umístil na krásném 2. místě, a celou soutěž vyhrál náš další tým ve složení Jakub Stuchlík a Veronika Karpfová.

Žáci měli možnost získat nové zkušenosti. K výsledkům GRATULUJEME!

Mgr. Petra Harčová, výchovná poradkyně