ZŠ Police nad Metují
Lyžařský výcvik 7.A

24. 1. 2023

Lyžařského výcviku v Peci pod Sněžkou se zúčastnila většina třídy. Děkujeme rodičům za podporu této školní akce.

Od neděle 16. ledna do soboty 22. ledna 2022 probíhal výcvik na chatě Havlovka. Žáci se pod vedením p. uč. Teichmana, p. uč. Meierové a p. uč. Dvořákové věnovali zdokonalování ve sjezdovém lyžování, lyžování na běžkách a zvyšování fyzické kondice při vycházkách. Lyžovali jsme na Javoru, Smrku, Zahrádkách, Javořáku a  Hnědém vrchu. Na Javoru, přímo u chalupy jsme měli možnost pozorovat trénink  reprezentace juniorů. Lanovkou jsme byli na Černé hoře. Pobyt byl také o vyrovnání se s horským počasím, stmelení kolektivu, vzájemné pomoci a společně strávených večerech. Zažili jsme 3 večery plné her a soutěží. Děkujeme p. Aleši Mitterwaldovi za zázemí na Havlovce a zorganizování olympijského večera.

Všichni žáci udělali pokrok v lyžování a vrátili se bez úrazu domů.