ZŠ Police nad Metují
Návštěva předškoláků v 1. třídách ZŠ

22. 3. 2024

Ještě než se vypraví předškoláci k zápisu do 1. třídy, letos to bude 9. 4. 2024, přišli se podívat do naší školy a zažít atmosféru školních lavic a učení. V úterý 19. 3. přivítala 1.A  a 1.B předškoláky a jejich paní učitelky z MŠ ze sídliště. Ve čtvrtek 21. 3. se do 1.B  přišly podívat děti a jejich paní učitelka z naší MŠ v Jiráskově ulici.

Předškoláci se účastnili společného učení a aktivit. Děti z MŠ a ze ZŠ se navzájem obdarovaly vlastnoručně vyrobenými dárky, zazpívaly si a všichni se divili, jak čas ve škole rychle a vesele ubíhá. Zážitek dětem udělala svou velikostí i školní jídelna, závěr dopoledne byl ve družině, kde si děti pohrály.

Pro předškoláky i prvňáky to byla fajn akce, totéž platí i pro setkání školkových i základkových učitelek. Spolupráce na úrovni těchto dvou stupňů škol je zásadní a přínosná a jsme rádi, že jsme i letos mohli v této tradici pokračovat. Už je rozjednaná i květnová nebo červnová návštěva 1. tříd v MŠ.