ZŠ Police nad Metují
Nová odpočinková místnost oživuje školní atmosféru

31. 5. 2024

Již přes měsíc je naše školní zařízení obohaceno o nový koutek, který se rychle stal oblíbeným mezi našimi žáky. Odpočinková místnost, která byla otevřena nedávno, se stala centrem klidových aktivit během velkých přestávek a volných chvil v době polední pauzy.

Od chvíle, kdy se její dveře poprvé otevřely, zde řada dětí tráví čas hraním různých deskových či logických her a prohlížením nebo čtením vlastních i vypůjčených knížek. Prostor, který byl vyhrazen pro tuto místnost, se nachází v přízemí školy, což umožňuje také využití stoků v přízemí pro rozsáhlejší práci a rozmanitější aktivity.

Není to ale jen o zábavě. Odpočinková místnost se také stala místem pro výuku literatury a dílen čtení. Učitelé využívají tento prostor k podpoře čtenářství a k diskusím o literatuře, což pomáhá dětem rozvíjet jejich fantazii a komunikační dovednosti.

I když je tato klidová zóna teprve ve svých začátcích, doufáme, že časem budeme moci ještě více rozšířit její využití. Plánujeme hledat nové způsoby, jak využít vzniklý prostor pro další inspirativní aktivity a rozvoj našich žáků.

Police určené pro knihy se postupně plní a jsme vděční také rodičům za jejich podporu. Tímto bychom všem chtěli poděkovat za knižní dary, které škole věnovali. Věříme, že naše školní oddechová místnost bude i nadále sloužit jako místo pro učení i odpočinek a bude přinášet radost a inspiraci mladším i starším žákům.