ZŠ Police nad Metují
Podzimní florbalová vichřice …

31. 10. 2022

Čtyři florbalové turnaje ve čtyřech dnech po sobě a z toho tři pořádala naše základka! Byl to mazec a zvládli jsme to. Vše proběhlo na pohodu a bez problémů.

Starší kluci nestačili v okrskovém kole na borce z Velkého Poříčí a nepostoupili na okres, mladší kluci zase neměli na Hronov, a tak také jim utekla účast v okresním kole a tím i možnost zahrát si na velkém hřišti. Potvrdila se skutečnost o upadající úrovni florbalových dovedností na Policku. Není to žádné překvapení. Již delší dobu chybí u nás pravidelný florbalový kroužek. Děti by byly, jen toho ochotného borce nebo více borců, kteří by si to vzali na "triko“ se nám prostě nedaří sehnat, přemluvit… je to škoda. Bývali jsme na okrese vyhlášenou florbalovou základnou …

   Dívčí týmy postoupily rovnou do okresních kol. Mladší holky měly početně slabší konkurenci, ale i tak zůstaly těsně pod bednou. Bojovaly, snažily se, ale herně i výsledkově to odpovídá tomu, co na hřišti předvedly. Starším děvčatům jsem musel vyhlásit stop stav – více jak devět týmů prostě za jeden den nezvládneme. Byl to mazec, ale přeci jen máme už něco za sebou a zvládli jsme to se ctí. Herně holky překvapily. Zahrály velmi slušná utkání a postup na kraj jim utekl o pověstný chlup. Druhé místo na okrese je velmi pěkným výsledkem a našim holkám patří velká gratulace a poděkování.

Stejně tak díky moc všem za pomoc s přípravou a průběhem všech turnajů, za skvělé zázemí ve škole, za podporu a našim žákům za diváckou kulisu.

   Podzimní sportovní soutěže jsou za námi. Čeká nás plnění disciplín desetiboje OVOV, testování žáků třetích a sedmých ročníků a pak už bude /snad/ sníh a mráz… a uvidíme, jak se nám bude dařit v zimní sezoně…             

                                                                                                                                                P. Jansa, kabinet tv