ZŠ Police nad Metují
Přijímací řízení na střední školy

7. 6. 2023

V měsíci dubnu proběhlo přijímací řízení na střední školy. Z naší školy se přijímacího řízení zúčastnilo celkem 57 žáků devátých tříd, jeden žák z osmé třídy a čtyři žáci z pátých tříd. Žáci pátých tříd byli všichni přijati na osmileté gymnázium. Někteří deváťáci ještě čekají na přijetí na přijetí ve druhém kole, ale většina byla přijata již v prvním kole. V letošním školním roce se pouze 4 žáci rozhodli studovat na gymnáziu. Většina dala přednost odborným školám, a to především informační technologii a oborům věnujícím se zdravotnictví a sociální činnosti. U učebních oborů převládl nástrojař a elektrikář. Pro některé to bylo velmi náročné období a první životní zkouška. Všichni si uvědomili, že život není peříčko, je to boj, který se vyplatí. Všem budoucím studentům bych chtěla popřát hodně studijních úspěchů, úspěšné uplatnění na trhu práce a štěstí v budoucím životě. V každém povolání lze dosáhnout úspěchu a každý člověk má předpoklady, aby se uplatnil. Volba povolání je celoživotní proces a ne každý bude pracovat v oboru, který si teď zvolil. Někteří teprve po nástupu do zaměstnání zjistí, co se ještě můžou doučit, aby mohli žít v harmonii s tím, co v životě potřebují.

Mgr. Petra Krejsarová, výchovný poradce