ZŠ Police nad Metují
Říjen ve 2. A

31. 10. 2023

Dne 17. 10. jsme navštívili místní knihovnu, kde se děti seznámily s novým panem knihovníkem, který pro ně připravil besedu na téma Abeceda.

Následující úterý 24. 10. jsme navštívili informační centrum v rámci akce „Den turistických informačních center“. Děti zde plnily různé úkoly a za odměnu dostaly pěkné dárky.

Den před podzimními prázdninami 25. 10. jsme si udělali ve škole mini projekt – „ Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen“. Děti četly pohádku od J. Čapka a hravou formou se dozvěděly, proč státní svátek slavíme. Pracovaly ve skupinách a vyhledávaly společně informace z textu, s pejskem a kočičkou také počítaly praporky a balonky a nakonec si jejich domeček vyrobily a ozdobily vlaječkami.