ZŠ Police nad Metují
Turnaj v pinci dne 27. 3. 2024

15. 4. 2024

Ve středu 27. března se na naší škole uskutečnilo okresní kolo soutěže ve stolním tenise. Naši školu reprezentovali tři družstva chlapců: družstvo Police A: Petr Mitterwald(9. B), Jára Beran(8. A), Kryštof Brát(9. C), Matěj Švorčík(9. C) (starší žáci, kategorie H IV). Mimo soutěž pak hrála další naše dvě družstva, která tak měla možnost získat cenné zkušenosti při zápasech se silnějšími týmy. Za starší Police B hráli Sebastián Kollert, Jakub Stuchlík, Oldřich Hornych a Tobiáš Pášma (všichni 9. C), mladší žáky reprezentovali Oliver Veverka(7. B), Matyáš Novák(4. B), Matěj Rozum(6. A) a Šimon Stuchlík(6. A). Naši mladší chlapci se hned umístili jako první, protože v jejich kategorii se žádné jiné družstvo nepřihlásilo. Aby si vyzkoušeli, zda stačí na starší soupeře, zahráli si v turnaji spolu s nimi. Úspěšní ale tolik nebyli. V celkovém pořadí byli šestí, porazili pouze družstvo Police B.  V tvrdém konkurenčním souboji družstvo Police A podlehlo družstvům z Meziměstí (1-4) a České Skalice (1-4). Absolutním vítězem turnaje se stala škola z Meziměstí, druhé místo vybojovali starší chlapci z České Skalice, naší chlapci z týmu Police A obsadili třetí příčku. Turnaje se zúčastnily také školy z Teplic nad Metují a z Broumova. Úroveň hráčů byla slušná a výsledky hry prvních třech týmů byly docela vyrovnané. Moc děkuji všem účastníkům turnaje i pomocníkům při jeho organizaci a naším chlapcům budeme přát více zdaru v příštích turnajích a také neztratit chuť hrát a vítězit. A ta vítězství, věřím, se ještě dostaví.

Pavel Kozlovský, vedoucí kroužku stolního tenisu