ZŠ Police nad Metují
Úspěchy žáků u přijímacích zkoušek

10. 6. 2024

Školní rok 2023/2024 je u konce a po deseti měsících pilné práce si mohou všichni žáci zaslouženě odpočinout. Nejnáročnější období prožili jako každoročně žáci devátých ročníků, kteří museli zvládnout nejen běžné školní povinnosti, ale také se intenzivně připravovat na přijímací zkoušky na střední školy. Tento rok byl obtížnější také kvůli změnám v systému přijímacího řízení, s čímž se museli popasovat nejen žáci, ale i jejich rodiče.

Navzdory překážkám dosáhli naši deváťáci opět výborných výsledků. Všichni se dostali na zvolené školy již v prvním kole přijímacího řízení. A co víc, velká většina z nich byla přijata na školy, které si napsali na první místo. To je nepochybně důkazem pečlivé přípravy a odhodlání, které studenti během roku prokazovali.

Budoucím středoškolákům přejeme mnoho úspěchů i v dalších studijních letech. Tento úspěšný školní rok může být pro všechny inspirací a motivací k další práci. Věříme, že stejně jako zvládli letošní přijímací zkoušky, budou i nadále dosahovat dobrých výsledků ve svém dalším studijním či profesním životě.

Všem přejeme krásné léto a do budoucích let budeme držet palce.