ZŠ Police nad Metují
Úspěšný lyžařský výcvik pro žáky 7.C a 7.B

19. 3. 2024

Druhý turnus lyžařského výcviku, který se konal od 25. do 31. ledna 2024, byl skvělým zážitkem pro žáky třídy 7.C a tři odvážné jedince ze třídy 7.B. Kurz byl příležitostí pro zlepšení lyžařských dovedností, ale také pro společenské aktivity a získání či oživení informací o bezpečném chování na sjezdovce.

S radostí můžeme sdělit, že celý kurz proběhl bez jediného zranění. I přes jediný den, kdy nás trochu zkoušel vítr, jsme se mohli těšit z krásných slunečných dnů a ideálních podmínek pro lyžování. Díky tomu jsme si plně užili sjezdovky jako je Javor, Bramberk, Zahrádky, Javořák a Smrk.

Kromě lyžování jsme měli také příležitost zapojit se do různých společenských aktivit. Po večerech jsme se věnovali různým deskovým hrám a soutěžím, které nejenže posilovaly vztahy a komunikaci, ale také přinesly spoustu zábavy a smíchu. Speciální událostí tohoto výcviku byla i Havlovkiáda, které se úspěšně zúčastnili všichni žáci.

Aby si svaly lehce odpočinuly, vydali jsme se na pěší výlet nejen po Peci nad Sněžkou, kde jsme se seznámili s účastníky Masterchefa a mohli jsme jim nahlédnout pod ruce, když zrovna vařili pro hosty místní restaurace. Jiný den jsme lanovkou vyjeli na Černou horu, podpořili jsme běžkaře ve sjezdu kopečku na „Václaváku“, občerstvili se na Kolínské boudě a postupně se jsme se vraceli a klouzali k nám na chatu.

Celkově můžeme tedy říci, že i druhý turnus lyžařského výcviku byl velkým úspěchem. Díky ideálním podmínkám a skvělé atmosféře jsme si užili nezapomenutelný týden plný lyžování, zábavy a nových zkušeností. Těšíme se na další dobrodružství!