ZŠ Police nad Metují
Vydařené okresní finále víceboje základních škol

21. 4. 2022

Po dvouleté vynucené pauze se pomalu opět rozbíhá sportování mládeže. Jde to ztuha, ale naše víra v lepší časy nezná hranic …

Polická základka pořádá okresní finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů již řadu let, a tak jsme se i letos zapojili nejen do sportování, ale také do poměrně náročné organizace této akce.

Nakonec vše dopadlo na výbornou a slova díků a chvály za bezproblémový průběh od vedoucích zúčastněných týmů i od pražských zástupců organizátora projektu – ČOV – prostě potěšila.

Pravda – teplota trochu připomínala olympiádu zimní, ale déšť dorazil až po vyhlášení výsledků, takže nakonec vlastně klaplo i to počasí.

   Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na bezproblémovém průběhu podíleli. Všem účastníkům závodu a hlavně početné skupině domácích – byli bezva, bojovali a i přesto, že jim těsně utekl postup na kraj v družstvech, někteří jednotlivci se tam podívají. Díky za sportování, díky za chování. Další dík patří našim deváťákům z „céčka“, kteří plnili role pomocných rozhodčích a podíleli se na přípravě sportovišť. Byli skvělí…  A již tradičně díky moc partě dobrovolných rozhodčích, kteří vždy vyslyší mé prosby a volání o pomoc, dorazí a odvedou dobrou práci s úsměvem… díky Olčo, Martino, Jirko, Pepo, Petře, Štěpáne … díky moc! Neumím si už představit zajištění jakékoli akce bez spolupráce se sportovním referentem města. Nic není problém, všechno má řešení a hlavně, vždycky je tam vůle a ochota pomoci. Martine – vážně, dobrá práce!

   Tak už konečně taky něco o tom sportování. Všechny výkony, výsledky a postupující na kraj naleznete na webových stránkách po zadání OVOV – krajská a okresní kola – a tam si dohledáte okres Náchod ... a je to. Stejně tak vše, včetně fotografií z akce, naleznete na stránkách polické základky.

Postup do krajského kola si vybojovali:

Alice Melicharová, Eva Hrušková, Nela Osobová, Štěpánka Čápová, Rafael Kříž, František Žilák, Václav Strnad, Ondřej Klíma, Kryštof Brát a Petrik Kaufman. Gratulace.

   Zítra nás čeká turnaj fotbalových nadějí z prvního stupně. Snad nebude chumelit a i když momentálně prší, věřím, že to zvládneme. A pomalu se nám plní atletický kalendář. Opět jsme zasypali antukou běžeckou dráhu na sídlišti a budeme trénovat. Těšili jsme se na již skoro realizovanou rekonstrukci tohoto našeho jediného atletického zázemí a na novou umělku, ale z nepochopitelných důvodů město o dotaci přišlo… škoda, velká škoda …

   Závěrem si vás dovolím pozvat na další ročník Polické stovky a Atleta roku s vírou, že se rozhodne protáhnout tělo co nejvíce nejen omladiny, ale i těch starších.

Přeji všem pohodu a radost v každém dni a taky trochu toho sportování k tomu.

Petr Jansa, kabinet tv