ZŠ Police nad Metují
Výlet za poznáním

17. 6. 2024

V pátek 14.6.2023 vyrazila 1.A na svůj tajný výlet za poznáním. Cílem byl nedaleký hrad.

Cestou jsme plnili různé úkoly ve skupinách. Zkoumali jsme mapu, z vyhlídky nad Policí určovali, kde jsou důležité budovy, určovali druhy listnatých i jehličnatých stromů, hledali lesní plody – měli jsme štěstí a objevili zralé jahody, dva pravé hříbky a jeden klouzek.

Cesta byla záludná a někteří jsme si splnili i bobříka odvahy. Přejít lávku přes řeku Metuji nebyl vůbec lehký úkol a těch lávek bylo několik. Někteří jsme měli i problém vyšplhat do prudkého kopce. Nakonec jsme hrad Vlčinec objevili, dozvěděli se pověst o něm, prošli jej v celé délce. Podařilo se nám i objevit poklad, o který jsme se spravedlivě rozdělili – lízátka, frkačky.

Zpáteční cestu jsme měli přes Maršovské údolí, Žďár nad Metují. Před koncem cesty jsme se stavili na zaslouženou zmrzlinu. Když jsme se vrátili až ke škole, dostali jsme medaile za statečnost a ušlapané kilometry. Drobnou odměnou byla i lupa, kterou jistě budeme příští rok potřebovat ke zkoumání.

Počasí nám přálo, my dokázali svou zdatnost a tak si již teď přejeme, abychom na podobné cesty mohli příští rok vycházet častěji.

Soubory